Technologie budowania domów.

By 21 marca 2014Bez kategorii

Gdy zastanawiamy się jaki projekt wybrać zastanawiamy się nie tylko nad metrażem i kosztem całej inwestycji, ale również nad technologią budowlaną, w jakiej został wykonany nasz dom. Jakie technologie są najczęściej wybierane przez Polaków? Co decyduje o ich popularności?
Ci, którzy marzą o domu drewnianym właściwie nie mają wyboru. Decydując się na taki typ budownictwa należy dopilnować tego, by materiał był jak najwyższej jakości. Niewątpliwą zaletą domów drewnianych jest to, że mogą powstać w niemalże każdych warunkach, tworzą wewnątrz budynku specyficzny mikroklimat i łatwo się nagrzewają. Nie można też narzekać na czas ich budowy - dom z drewna będzie gotowy w przeciągu około trzech miesięcy. Choć to niewiele czasu, istnieje technologia, która pozwoli na zbudowanie domu w jeszcze krótszym terminie.
Chodzi tu mianowicie o dom z prefabrykatów, czyli budowanie domu z półproduktów i elementów, które przygotowywane są w fabryce domów. Zdecydowanym plusem tej technologii jest to, że budowanie domu może odbywać się w każdych warunkach atmosferycznych. Z drugiej zaś strony widoczny jest pewien bardzo wyraźny minus: elementy robione na zamówienie są po prostu drogie. Dodatkowo, do "złożenia" budynku potrzebna jest specjalna, fachowa ekipa - kluczowa jest tutaj wiedza i znajomość techniki budowy za pomocą prefabrykatów. Jak szybko można wybudować dom korzystając z gotowych elementów? Jego budowa trwa krócej niż budowa domu drewnianego.
Dużą popularnością cieszy się również bardzo znana technika, która polega na murowaniu. Ta metoda znana jest od dobrych kilkudziesięciu lat i wciąż ma spore grono zwolenników. Zdecydowanie jest to metoda najbardziej żmudna - wybudowanie domu może trwać kilka miesięcy lub nawet rok, bardzo wiele zależy w tym przypadku od czynników atmosferycznych. Bez problemu jednak znajdziemy fachowców, którzy postawią dla nas murowany dom.