Domy tradycyjne

By 16 stycznia 2014Bez kategorii

Coraz częściej można spotkać domy nowoczesne, charakteryzujące się geometrycznym kształtem, o surowej estetyce, wykonane najczęściej z szarej lub piaskowej cegły. To zazwyczaj są to domy parterowe, z bogato przeszklonym salonem. To, że takie domy spotyka się coraz częściej nie oznacza wcale tego, że domy tradycyjne wyszły z mody. Nic bardziej mylnego. W dalszym ciągu budownictwo tego typu posiada spore grono zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania w domu innego typu. Co sprawia, że domy tradycyjne wciąż są modne?
Domy tradycyjne budzą skojarzenia z dawnymi dworkami szlacheckimi. Zazwyczaj też takie są te domy - łączą elementy architektury staropolskiego dworku szlacheckiego oraz elementy typowe dla środkowoeuropejskiego kręgu kulturowego. Nie spotka się tutaj wymyślnych kształtów, udziwnionych ornamentów i awangardowych rozwiązań. Projekty domów tradycyjnych charakteryzują się tym, że posiadają one użytkowe poddasza. Zaletą takiego rozwiązania jest znaczne zwiększenie powierzchni użytkowej, nawet jeżeli dom jest parterowy. Bardzo często projekty domów tradycyjnych przewidują garaż wpisany w bryłę domu. Również i takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie funkcjonalności - z garażu można bezpośrednio wchodzić do domu. Domy tradycyjne to gwarancja funkcjonalności. Bardzo często możemy spotkać również małe tarasy, ganki czy werandy. Miejsca te mogą być wspaniale wykorzystane jako sfery odpoczynku.
Domy tradycyjne wybierają zazwyczaj niewielkie rodziny. Domy tradycyjne to propozycja skierowana przede wszystkim do tych, którzy stawiają na harmonię i sprawdzone, przetestowane już rozwiązania. Wybieranie przetestowanych już rozwiązań pomoże uniknąć pomyłek i wielu pułapek podczas projektowania, które są zastawione na osoby pragnące mieszkać w nowoczesnych domach, do których budowy użyto najnowocześniejszych rozwiązań.