Nowoczesne budownictwo

By 5 maja 2014Bez kategorii

W dzisiejszych czzasach odcjodzi się od tworzenia projektów tradycyjnych na rzecz tak zwanych domów nowoczesnych. Domy tradycyjne rozumiane są jako te, które nawiązują do stylu dworkowego, posiadają mieszkalne poddasze, nie są niskoenergetyczne. Jakie wyznaczniki są charakterystyczne dla domów nowoczesnych?
Domy nowoczesne to zazwyczaj domy jednorodzinne, bardzo często parterowe. Rozwiązania, które wykorzystano podczas ich budowy to najnowsze rozwiązania techniczne, a zastosowany budulec - zazwyczaj piaskowa, biała czy szara cegła z metalowymi lub drewnianymi wykończeniami - nadaje mu wyjątkowego sznytu. Projekty domów nowoczesnych bardzo często przyjmują kształt zwartej bryły o rożnych powierzchniach przyjmującej geometryczne kształty. Surowa konstrukcja nie wyklucza jednak przeszkleń, które są cechą charakterystyczną domów nowoczesnych. Bardzo często występują w salonie - dodają mu przepychu i zapewniają bardzo dobre oświetlenie. Dachy, które pasują do takich budynków to dachy płaskie lub dwuspadowe, i to właśnie te dwa rodzaje najczęściej brane są pod uwagę podczas projektowania. To, co rożni dom nowoczesny od tradycyjnego to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim zastosowane rozwiązania techniczne. Domy nowoczesne to domy energooszczędne, posiadające zintegrowany system zarządzania wszystkimi instalacjami znajdującymi się w budynku. Należy dodać, że to wnętrza niezwykle funkcjonalne.
Domy nowoczesne to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które cenią zarówno praktyczne rozwiązania, jak i walory estetyczne. Domy te, bez zbędnych historycznych ozdobników, właśnie ze względu na swój minimalizm, wyglądają bardzo elegancko. Wpisują się one również w niemalże każdy krajobraz. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom oszczędności mogą pojawić się już na placu budowy, jak i potem - dzięki temu, że dom jest energooszczędny.